2008-05-08

Dlaczego Ewa Sowińska powinna odejść?

          11 kwietnia 2008 roku podczas posiedzenia komisji edukacji oraz polityki społeczneji rodziny odbyła się dyskusja nad odwołaniem z funkcji Rzecznika Praw Dziecka Ewy Sowińskiej, powołanej przed dwoma laty przez koalicję LPR-PiS-Samoobrona .
 
          Zwolennikami odwołania Sowińskiej byli politycy PO i SLD. Zarzucali jej brak zaangażowania w pomoc dzieciom, zwłaszcza z patologicznych rodzin, przyzwolenie na karanie dzieci klapsem, współpracę z mediami o. Tadeusza Rydzyka, wysłanie oficjalnego listu do papieża Benedykta XVI w obronie abp. Stanisława Wielgusa oraz słynne podejrzenia wobec Teletubisia.

          W dyskusji brała również udział posłanka Renata Butryn - W wielu sprawach chciała pani dobrze -  mówi posłanka. Za chwilę jednak dodaje: - Ale sama pisze pani w sprawozdaniu, że minister edukacji z pani ugrupowania się "nie przychylił" albo że "obiecał, ale sprawa jest aktualna". Nie miała pani autorytetu w 2006 r. i nie ma go teraz.”Za odwołaniem Sowińskiej było 36 posłów PO, PSL i SLD. 15 posłów PiS było przeciw, choć zgadzali się z częścią zarzutów.

                                                                                                                                                     (pz)
                                                                                                                                      
                                                                                                                                         Źródło: Gazeta Wyborcza