2010-06-18

Marszałek Sejmu z wizytą w Hucie Stalowa Wola

Bronisław Komorowski – Marszałek Sejmu RP, kandydat Platformy Obywatelskiej na Prezydenta RP, odwiedził 17 czerwca Stalową Wolę i jej główny zakład pracy – Hutę. Spotkał się z Zarządem, pracownikami oraz związkami zawodowymi. Podczas wizyty Marszałkowi towarzyszyła ponadto Renata Butryn – Poseł na Sejm RP.
Pełniącego obowiązki Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego przywitali Krzysztof Trofiniak - prezes Huty Stalowa Wola oraz posłanka Renata Butryn. To już druga wizyta Marszałka w Hucie, pierwsza miała miejsce, gdy Bronisław Komorowski był jeszcze Ministrem Obrony Narodowej w rządzie Jerzego Buzka - Chciałbym serdecznie Pana powitać, szczególnie dlatego, że czas kiedy był pan Ministrem Obrony Narodowej był czasem prosperity dla przemysłu zbrojeniowego HSW – zaznaczył prezes HSW.

Podczas przemówienia i spotkania z pracownikami Marszałek podkreślał, że zakład musi szukać nowych szans i rozwiązań. - To co jest przekleństwem większości zakładów to brak pewności jutra, brak pewności tego, kiedy i na jakie produkty pieniądze będą wydawane – mówił Bronisław Komorowski - Jest zatem wiele do zrobienia, aby Huta mogła znowu się rozwijać i dawać pracę. Trzeba przetrwać. Dostałem od związków zawodowych pismo do premiera. Mam świadomość, że są potrzebne działania doraźne, ale przede wszystkim potrzebne są takie, które zwiększą szansę na przyszłość. Wydaje mi się że utrzymanie produkcji wojskowej oraz zwiększenie realnej puli pieniędzy przeznaczonej na produkcję wojskową jest docelowym rozwiązaniem – zaznaczył Marszałek.