2010-07-27

Młodzież i studenci z Podkarpacia z krótką wizytą u Marszałka Sejmu

W środę 21 lipca grupa młodych ludzi z Podkarpacia spotkała się z Marszałkiem Sejmu Grzegorzem Schetyną. Spotkanie to miało charakter nieformalny i choć trwało kilkanaście minut było bardzo owocne. Zostało na nim poruszonych kilka ważnych tematów związanych z życiem i przyszłością młodzieży na Podkarpaciu m.in. kwestia emigracji do dużych ośrodków miejskich lub za granicę czy rozwój uczelni wyższych.

Rozmowa z Marszałkiem odbyła się dzięki osobistemu zaangażowaniu poseł Renaty Butryn, która wielokrotnie wskazywała na to, jak ważne i istotne jest wspólne szukanie nowych rozwiązań dla przyszłości naszego województwa. Bardzo duży wpływ na funkcjonowanie Podkarpacia ma rozwój uczelni wyższych. Na spotkaniu studenci podkreślili, że niezwykle potrzebna jest stabilna działalność w regionie Uniwersytetu Rzeszowskiego i Politechniki Rzeszowskiej. Zwrócili również uwagę na to, że dzięki niej zwiększy się liczba specjalistów, którzy znajdą zatrudnienie w tutejszych przedsiębiorstwach i przyczynią się do rozwoju oraz promocji regionu. Obecnie szczególnie widoczny jest rozwój firm usługowych i przedsiębiorstw związanych z nowoczesnym przemysłem. Będzie to skutkowało również tym, że młodzi zamiast innego kraju wybiorą Polskę i to w niej będą chcieli realizować swoje pomysły.

Na spotkaniu ponadto została omówiona kwestia podkarpackiej wsi, która dzięki pozyskiwanym funduszom, cały czas jest modernizowana i powoli zaczyna zmieniać swój wizerunek zarówno pod względem jakości życia jej mieszkańców, jak i typowej produkcji rolnej.