2010-11-15

Minister Grad docenił stalowowolską podstrefę ekonomiczną

Minister Grad docenił stalowowolską podstrefę ekonomiczną

Aleksander Grad Minister Skarbu Państwa spotkał się z Robertem Filą kandydatem na prezydenta Stalowej Woli, Markiem Indykiem Dyrektorem Oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu w Tarnobrzegu oraz posłanką Renatą Butryn. Zwiedził Inkubator Technologiczny – inwestycję, która pozwoli unowocześniać i rozwijać miasto.

W tym momencie w stalowowolskiej podstrefie ekonomicznej zatrudnionych jest ponad 4 tys. osób.  ARP przeznaczyła na rozwój Inkubatora 10 mln zł. - Wydaliśmy szóste zezwolenie na działalność dla Stalowej Woli, a więc bilans podstrefy stalowowolskiej jest bardzo korzystny, bo na 11 zezwoleń z w tym roku, 6 to zezwolenia stalowowolskie. Przedsiębiorców, którzy rozwiną swoją działalność powoli zagospodarowywać i dawać im szansę rozwoju na halach, może o mniejszych powierzchniach, 1000-1200 metrów kwadratowych, po to żeby wchodzili w kolejny etap, rozwijali swoje firmy i później już budowali swoje fabryki – podkreślał na briefingu prasowym Robert Fila zastępca Dyrektora ARP Oddziału w Tarnobrzegu.

Stalowowolska podstrefa jest druga w Polsce pod względem wielkości. Na jej terenie działa 22 przedsiębiorstwa. Powstało dzięki nim ponad 2,5 tys. nowych miejsc pracy, co oznacza, że inwestorzy "wyłożyli" prawie miliard zł.

Robert Fila razem z posłanka Renatą Butryn podziękowali Ministrowi za przyjazd i docenienie działań TSSE dla regionu.