2011-01-12

Czwarte miejsce niżańskiego RCEZ w ogólnopolskim rankingu

Technikum Elektroniczne w niżańskim Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej zdobyło czwarte miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Techników 2011 "Perspektyw" i "Rzeczypospolitej". Szkoła uzyskała dużą liczbę punktów, bo 92 na sto możliwych. Szóste miejsce zajęło Technikum Informatyczne RCEZ z Niska (84,4 punktów). W rankingu liceów Liceum Ogólnoszktałcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek z Rzeszowa uplasowało się na 12 miejscu (63,88 punktów).

Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej ze Stalowej Woli znalazło się w gronie jednych z najlepszych podkarpackich szkół (182 miejsce na 400). "Staszek" zajął również 80 pozycję w Podrankingu Olimpijskim.

Celem rankingu jest dostarczenie informacji o tym jak oceniane są polskie szkoły ponadgimnazjalne. Pomaga on uczniom i rodzicom odpowiedzieć m.in. na pytania: w której szkole nauczyciele potrafią odkrywać młode talenty, w której szkole jest najwięcej olimpijczyków, z jakimi wynikami uczniowie zdają maturę. Ranking prowadzony jest corocznie.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!