2011-03-11

Pozytywna energia na nowy sezon przekazana!

Pozytywna energia na nowy sezon przekazana!

"Poztywna energia na nowy sezon" - pod takim hasłem odbyło się spotkanie aktywnych kobiet z powiatu stalowowolskiego, które zorganizowała posłanka Renata Butryn. - Życzę kobietom tego, aby miały przy sobie przyjazne lustro, którym będzie wierna przyjaciółka - podkreśliła pani poseł. To druga konferencja z cyklu "Kobieta aktywna" w naszym regionie.

 

Trzy wyjątkowe kobiety z regionu zostały wyróżnione za "serce na dłoni".  To właśnie Maria Kasprowicz - Prezes Stowarzyszenia na rzecz Niepełnosprawnej Dzieci i Młodzieży "Szansa", Ewa Ziajko - Dyrektor Warsztatu Terapii Zajęciowej przy MOPS oraz Jadwiga Stępniewska - Dyrektor Domu Dziecka w Stalowej Woli otrzymały podziękowania za prace społeczną. Co cechuje te kobiety? Bezinteresowność, radość, poświęcenie i dobroć.

Posłanka Renata Butryn zapewniła, że wyróżnione kobiety stanowią wzór dla niejednej osoby. Zachęciła również do przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego z naszego powiatu. - Z takiej pomocy korzysta m.in. "Szansa" Pani Kasprowicz. Pieniędze te są niezbędne do funkcjonowania i realizowania statutowych zadań organizacji - dodała pani poseł.

 

ŚMIECH, DIETA I DOWARTOŚCIOWANIE

Panie w tym roku miały okazję wysłuchać trzech paneli tematycznych:

- "Szanuj swoje serce-Pokochaj zdrowy tryb życia" - prowadziła Ewa Stasiewicz - lekarz rodzinny

- "Prawdy i mity o dietach" - wykładał Stanisław Kowalczyk - autor książek ogrodniczych i żywieniowych

- "Najpiękniejsza kobieta to kobieta życzliwa dla siebie" - wyjaśniała Izabela Gierak - psycholog

 

Doktor Ewa Stasiewicz zachęcała kobiety do śmiechu. Podkreśliła, że jest to najtańszy sposób na zdrowie i młodość. Stanisław Kowalczyk zapewniał, że najzdrowsze produkty to te zrobione przez nas w domu, zwłaszcza soki. Psycholog Izabela Gierak poradziła, aby doceniać siebie, bo jeśli sami o to nie zadbamy, to nikt tego za nas nie zrobi.