2011-09-19

Mamy haka na raka!

Mamy haka na raka!

Ulicami Stalowej Woli w niedzielę przeszedł "Marsz różowej wstążki" zorganizowany przez lokalnego działacza społecznego - Konrada Mężyńskiego. Amazonki, aktywne kobiety i młodzi ludzie z naszego regionu oraz posłanka Renata Butryn zachęcali stalowowolanki do robienia badań profilaktycznych.

Pani poseł od początku swojej kadencji popiera każde działanie, które ratuje życie kobiet. – Na co dzień pogrążone w codziennych obowiązkach zapominamy o profilaktyce. A ona ratuje nam życie! Kobiety muszą znaleźć czas na badania piersi i cytologię, a mężczyźni na badania prostaty – podkreśla posłanka Renata Butryn – Amazonki ze stalowowolskiego stowarzyszenia są dowodem na to, że warto walczyć z chorobą, bo można z nią wygrać – dodaje.

Młodzi ludzie ze Stalowej Woli, zwłaszcza z Liceum Ogólnokształcącego im. KEN, również mają haka na raka – profilaktykę. Organizują kampanie promujące robienie badań piersi czy cytologię. Zaznaczają, że rak piersi to nie tylko problem kobiecy. Panowie chorują nie tylko na nowotwór prostaty, ale również właśnie na raka piersi.

Akcję wspierał Gabriel Waliłko - Starosta Niżański.