2011-12-20

Odblaskowa szkoła jest "na topie"!

Odblaskowa szkoła jest

W trosce o bezpieczeństwo uczniów oraz w nadziei na zmniejszenie liczby ofiar wypadków komunikacyjnych 19 grudnia w Zespole Szkół w Rzeczycy Długiej odbyła się akcja „Odblaskowa Szkoła”. Jej głównym organizatorem była posłanka Renata Butryn.

Moda na odblaski staje się powszechnym trendem. Wszyscy uczniowie otrzymali elementy odblaskowe - kamizelki czy różnego typu przywieszki. Zaproszeni goście poinformowali dzieci o konieczności zakładania kamizelek odblaskowych podczas drogi do i ze szkoły. Przeprowadzili także krótką pogadankę, w której przypomnieli jak należy bezpiecznie poruszać się po jezdni. Przedstawiciele Medycznej Szkoły Policealnej im. Hanny Chrzanowskiej w Stalowej Woli nauczyli młodych widzów jak udzielać pierwszej pomocy.

Cała akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wszystkich uczniów. Poseł Renata Butryn zapowiedziała, że tego typu działania na terenach powiatów stalowowolskiego i niżańskiego będą kontynuowane.

Akcje wsparli: Państwowa Straż Pożarna i Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli, Medyczna Szkoła Policealna im. Hanny Chrzanowskiej w Stalowej Woli, Starosta Stalowowolski Robert Fila. Elementy odblaskowe dla uczniów ufundowali: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Grupa Lotos, Grupa Shell. Za co serdecznie dziękujemy.