2012-03-17

WSPÓLNA POLITYKA ROLNA

WSPÓLNA POLITYKA ROLNA

„Jesteście tutaj na Podkarpaciu takim Pomorzem, które zaczęło budować wolność. Wśród kilkunastu milionów polskich rolników ktoś musiał zacząć i dołączyć do tej wielkiej burzy, która od pół roku trwała już w dużych i mniejszych miastach. I to zrobiliście właśnie tutaj. To Pomorze i Podkarpacie rozpoczęły marsz ku wolnej, lepszej Polsce, którą nadal budujemy.” Takimi słowami prof. Jerzy Buzek podziękował za tytuł oraz odznakę „ Zasłużony dla Podkarpacia” podczas międzynarodowej konferencji pt. "Wspólna Polityka Rolna 2013 plus - reforma na rozdrożu", która odbyła się 17-go marca w Jasionce k. Rzeszowa. Organizatorem spotkania był Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. W konferencji wzięli udział Marek Sawicki -  Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi RP , prof. Jerzy Buzek były Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Elżbieta Łukacijewska - Poseł do Parlamentu Europejskiego, Daciano Cioloşa - reprezentant Komisarza UE ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich , Jerzy Plewa -  Zastępca Dyrektora w Dyrekcji Generalnej AGRI Komisji Europejskiej. 
Głównym celem  konferencji była dyskusja na temat reformy Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej, a także zwrócenie uwagi na istotne problemy naszego kraju.
„Ta konferencja jest ważna dla naszego regionu, który ma ambicje rozwijać nowoczesne rolnictwo. Szczególnie duże zainteresowanie budzą perspektywy rolnictwa ekologicznego i zintegrowanego.” – stwierdziła poseł Renata Butryn, która uczestniczyła w konferencji.
Konferencje poprzedziły obchody 11-rocznicy śmierci senatora Józefa Ślisza jednego z twórców Solidarnościowego Ruchu Rolniczego w Polsce.