2008-11-19

10 lat Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli

15 listopada 2008 roku Poseł Renata Butryn, na zaproszenie Prezesa Katolickiego Klubu Sportowego Victoria Stalowa Wola Stanisława Anioła, uczestniczyła w obchodach jubileuszowych z okazji okrągłej, 10 rocznicy powstania klubu.

Uroczystość zainaugurowała dziękczynna  msza święta w Bazylice Konkatedralnej Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli o błogosławieństwo dla wszystkich zawodników, trenerów, działaczy oraz wszystkich tych, którzy bezinteresownie wspierali klub od początku jego istnienia. Na dalszą, oficjalną część uroczystości, organizatorzy wspólnie z gośćmi udali się do Restauracji „Hutnik”.


Inicjatywą do powstania klubu KKS Victoria Stalowa Wola, było rozwiązanie sekcji lekkiej atletyki w przeżywającej kryzys Stali Stalowa Wola. Mimo wielu rozmów z zarządem klubu, nie udało się przekonać włodarzy do zmiany tej decyzji. Na wniosek ówczesnego trenera, Stanisława Anioła zarząd klubu wyraził jednak zgodę na utworzenie stowarzyszenia  KKS Victoria,  bazującego na obecnej wtedy sekcji lekkiej atletyki . Pierwszym prezesem stowarzyszenia został Stanisław Anioł i jest nim do dzisiaj.


W swojej 10-letniej działalności klub może poszczycić się wieloma osiągnięciami sportowymi. Na imprezach rangi mistrzostw Polski, jego zawodnicy w różnych kategoriach wiekowych zdobyli w sumie 74 medali  (24 złote, 21 srebrnych i 29 brązowych medali ).


Najwybitniejsza z zawodniczek, Danuta Urbaniak, w 2007 roku zdobyła wicemistrzostwo Europy w biegach przełajowych. Za godne reprezentowanie barw narodowych , w trakcie uroczystości wyróżniono również innych zawodników: Rafała Dysia, Monikę Wiśniowską, Dorotę Dąbek, Elżbietę Lepę, Konrada Partykę, Monikę Flis, Joannę Jóźwik, Bogdana Dziubę oraz Stanisława Łańcuckiego - dwukrotnego srebrnego medalistę Mistrzostw Europy Weteranów.

Klub co roku organizuje zgrupowania sportowe w okresie letnich wakacji szkolnych dla dzieci i młodzieży. Prawdziwe wyzwania jednak dopiero przed nimi W przyszłym roku Katolicki Klub Sportowy Victoria w Stalowej Woli będzie organizatorem Młodzieżowych Mistrzostw Polski
 w Biegach Przełajowych oraz Finału Grand Prix PZLA, również w tej konkurencji.  

            (pz)