2013-01-13

21 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami.

21 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami.

Mroźna pogoda nie zatrzymała impetu tegorocznego finału WOŚP w Stalowej Woli. Cały region był pełen gorących, hojnych serc. Na terenie powiatu stalowowolskiego kwestowało 350 wolontariuszy, którzy zebrali kwotę 88 885,84. Nie jest to jednak  ostateczna suma, ponieważ nie wszystkie pieniądze zostały policzone. Jak co roku armia wolontariuszy spisała się na medal. W tym roku do finału włączyli się uczniowie  jedenastu stalowowolskich szkół. Dzięki zorganizowanym przez nich akcjom zebrano ponad 6200 złotych. Atrakcją tegorocznego finału w Stalowej Woli  był Piknik  Służb Ratowniczych  Rescue  Camp w którym udział wzięli : Ratownicy Medyczni , Policjanci, Strażacy, Żołnierze , Strzelcy, uczniowie Medycznej Szkoły Policealnej. Każdy mógł nauczyć się lub odświeżyć swoje umiejętności z zakresu pierwszej pomocy. Stanowisko, gdzie ratownicy wyjaśniali na fantomach, jak należy prawidłowo robić resuscytację cieszyło się dużym powodzeniem wśród najmłodszych uczestników imprezy.

Pieniądze zebrane podczas tegorocznego finału WOŚP będą przeznaczone na sprzęt medyczny dla dzieci i seniorów. Orkiestra  planuje zakupić następujące urządzenia: pompy infuzyjne i pompy żywieniowe, łóżka o regulowanej wysokości z zabezpieczeniami, materace przeciwodleżynowe, statywy mobilne do kroplówek, ssaki elektryczne i akumulatorowe, sprzęt rehabilitacyjny typu rotory kończyn dolnych i górnych, tory do nauki chodzenia czy rowery treningowe.

Poseł Renata Butryn dziękuję za zaangażowanie, pracę, entuzjazm, zapał i poświęcenie wszystkim, którzy włączyli się w 21 finał WOŚP.

 

http://www.wosp.org.pl/