2008-11-28

Platforma podsumowuje rok rządów koalicji PO-PSL

W Rzeszowie odbyła się dziś konferencja posłów Platformy Obywatelskiej podsumowująca rok rządów koalicji PO-PSL.

Pieniądze na wyposażenia podkarpackich szpitali z rezerw państwa, zwiększenie kontraktu dla Narodowego Funduszu Zdrowia, dodatkowe pól miliarda do budżetu wojewody to tylko niektóre sukcesy podkarpackich posłów PO.
Poseł Elżbieta Łukacijewska nie kryła zdenerwowania z powodu oceny roku rządów koalicji PO-PSL przez opozycję.

- Ocena naszych rządów przez opozycję jest niesprawiedliwa, to nieprawda, że nic nie robimy dla Podkarpacia - mówiła poseł Elżbieta Łukacijewska. - Tylko my mało mówimy na temat naszych sukcesów, nie zwołujemy, co chwilę konferencji, żeby się chwalić. My po prostu robimy. Żałuję, że opozycja jest taka twarda, że ma klapki na oczach i nie pomaga nam tam, gdzie powinna. To, co mówią posłowie PiS, to są stwierdzenia żenujące.

Mamy dodatkowe pieniądze
Posłanka wyliczyła ile pieniędzy dla Podkarpacia i na co wywalczyli posłowie PO.- Z rezerwy państwa dostaniemy jeszcze w tym roku 2,5 mln złotych. Milion będzie na zakup sprzętu RTG dla szpitala w Strzyżowie, milion na zakup tomografu dla szpitala w Jarosławiu, ponad 400 tys. na odział ratowniczy w szpitalu w Kolbuszowej - wyliczała. - Udało nam się także zwiększyć kontrakt o 80 mln zł dla podkarpackiego NFZ.

Nauczyciele dostana podwyżki

Posłanka Renata Butryn, która jest członkiem sejmowej komisji edukacja zapewniła, że nauczyciele w ciągu dwóch lat dostana w sumie podwyżki w wysokości 700 zł. - Troską tego rządu jest uczeń - mówiła posłanka. - Chcemy objąć opieką przedszkolna wszystkie dzieci w wieku 3,4 i 5 lat. Tam, gdzie nie ma przedszkoli, będziemy je tworzyć, pieniądze na ten cel się znajdą.

Zdążymy z autostradą przed Euro 2012

Poseł Zbigniew Rynasiewicz, szef sejmowej komisji infrastruktury, zapewniał, że odcinek autostrady A-4 do Korczowej będzie gotowy do 2012 roku.

- Mamy już odpowiednie prawo, które przyśpiesza prace budowlane - mówił poseł. - W przyszłym roku zaczniemy prace archeologiczne i na pewno zdążymy przez Euro 2012 - zapewnił.

Małgorzata Froń
Źródło: Gazeta Codzienna „Nowiny”