2009-01-19

Rusza budowa nowego budynku Sądu Rejonowego i Prokuratury Okręgowej w Stalowej Woli

16 stycznia 2009 roku - zaledwie 4 dni po wizycie Minister Rozwoju Regionalnego Elżbiety Bieńkowskiej - Stalową Wolę odwiedził kolejny, wysoki rangą urzędnik państwowy . Tym razem był to Marian Cichosz -  Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, kierujący departamentem odpowiedzialnym za inwestycje. Celem wizyty było ustalenie szczegółów dotyczących budowy nowej siedziby Sądu Rejonowego w Stalowej Woli.


Marian Cichosz w obecności gospodarzy piątkowej konferencji prasowej w stalowowolskim magistracie: poseł Renaty Butryn oraz prezydenta Stalowej Woli Andrzeja Szlęzaka a także przedstawicieli Sądu Okręgowego i Prokuratury Rejonowej, uspokoił wszystkich zaniepokojonych przeciągającą się budową sądu w Stalowej Woli. - Decyzja o tej inwestycji zapadła już dawno i jest jak najbardziej pozytywna – przekonywał Sekretarz Stanu w Minsterstwie Sprawiedliwości. - Wpisanie tego projektu na listę inwestycji Ministerstwa Sprawiedliwości to zasługa dużego zaangażowania ze strony m.in. gospodarzy dzisiejszego spotkania: prezydenta Stalowej Woli Andrzeja Szlęzaka oraz poseł Renaty Butryn – dodał na zakończenie.
Przetarg na wykonawcę budynku sądu i prokuratury został rozstrzygnięty pod koniec listopada 2008 roku. Przetarg wygrało konsorcjum firm - "Flis" z Janowa Lubelskiego oraz "Termechem" z Puław, których oferta była najtańsza.  


Wartość inwestycji szacowana jest na 40 mln złotych. Wkład miasta to 5 mln złotych oraz działka w centrum miasta, przy ul. Popiełuszki na której stanie nowy budynek. Pozostałe środki na realizację projektu pochodzą z budżetu Państwa. Budowa pięcio - kondygnacyjnego budynku w kształcie litery H, o powierzchni 5,6 tys. m2  rozpocznie się w styczniu 2009 roku. Przewidywany termin oddania budynku do użytku to koniec 2011 roku.

                                                                                                                                                        (pz)