2009-02-28

"Przedszkolaki w krainie zdrowia"

Dnia 25.02. 2009r odbył się w Spółdzielczym Domu Kultury finał programu "Przedszkolaki w krainie zdrowia" realizowanego przez Stalowowolską Sieć Przedszkoli Promujących Zdrowie, we współpracy z Polskim Klubem Ekologicznym "Przyjaciele Ziemi" w Salowej Woli.
Klub poprzez swoje działania dąży do pogłębiania wiedzy o ochronie środowiska. Edukacją ekologiczną obejmuje dzieci, młodzież oraz dorosłych mieszkańców Stalowej Woli i okolic. Prowadzi edukację poprzez:

  • - wykłady tematyczne, wydawnictwo ulotek i plakatów, prowadzenie czytelni,

  • - przygotowywanie i wspieranie akcji( dokarmianie ptaków zimą, sprzątanie świata, sadzenie drzew, itp.),

  • - organizowanie konkursów o tematyce ekologicznej, wystaw fotografii, rysunków, plakatów.

Kolorowanki przygotowane przez Polski Klub Ekologiczny

Dzieci z ośmiu przedszkoli przedstawiły program artystyczny związany z treścią hasła "Przedszkolaki w krainie zdrowia." Występ oglądali rodzice i dziadkowie, a także specjalni goście: Poseł na Sejm RP Pani Renata Butryn, wizytator z Podkarpackiego Kuratorium Oświaty Pani Alicja Żyrek i Pani Barbara Wolny -rejonowy koordynator Sieci Szkół i Placówek Promujących Zdrowie.
Miał on  na celu uświadomienie dzieciom poprzez zabawę, że to one same mogą dbać o swoje zdrowie poprzez praktyczne stosowanie zasad racjonalnego odżywiania, aktywność ruchową i dbałość o higienę osobistą.Program był również skierowany do rodziców, którzy otrzymali pakiet materiałów o tematyce zdrowotnej wraz z ciekawymi przykładami oryginalnych posiłków dla dzieci.(KZ)