Archiwum maj 2011

Gala

2011-05-27

Gala "Ośmiu Wspaniałych" z nowym Ambasadorem Dobra

Pani poseł uczestniczyła w XVIII Stołecznej Gali Samorządowego Konkursu Nastolatków “Ośmiu Wspaniałych” w Warszawie. Córka ostatniego Prezydenta RP na uchodźstwie Jagoda Kaczorowska otrzymała tytuł Ambasadora Dobra.
Jak podkreśla Joanna Fabisiak Prezes Fundacji “Świat na Tak”, młodzi wolontariusze urzekają mądrością wyborów, świadomości wagi danego słowa, wartością mówienia prawdy. Ambasadorem Dobra została osoba, która, jak sama mówi, otwiera myśli i serca na…

czytaj więcej

2011-05-26

Drogie Mamy...

czytaj więcej
Piknik rodzinny u przedszkolaków

2011-05-25

Piknik rodzinny u przedszkolaków

W Przedszkolu nr 5 im. Juliana Tuwima w Stalowej Woli odbył się już po raz drugi piknik rodzinny. Brała w nim udział posłanka Renata Butryn.
Na dzieci czekało wiele atrakcji- dmuchana zjeżdżalnia, suchy basen, występy tancerzy, pokazy strażaków, pyszne jedzenie. Maluchy mogły pojeździć na kucykach i wraz z rodzicami uczestniczyć w wielu zabawach rodzinnych. Przedszkolaki z okazji Dnia Matki zorganizowały…

czytaj więcej
130 lat OSP Bieliny

2011-05-24

130 lat OSP Bieliny

Ochotnicza Straż Pożarna w Bielinach obchodziła w niedzielę Jubileusz 130-lecia istnienia oraz Powiatowy Dzień Strażaka. Wyrazy szacunku i uznania przekazała strażakom posłanka Renata Butryn.
Strażacy prowadzeni zabytkową bryczką strażacką  przemaszerowali ulicami Bielin spod remizy do kościoła parafialnego p.w.  św. Wojciecha w Bielinach. Zasłużeni otrzymali odznaczenia:

dh Julian Borcz - Złoty Znak Związku
dh Mirosław Młynarski - Złoty Medal Za Zasługi…

czytaj więcej
Zasłużeni dla Powiatu Stalowowolskiego

2011-05-24

Zasłużeni dla Powiatu Stalowowolskiego

Osoby zasłużone z powiatu stalowowolskiego otrzymały odznaczenia państwowe przyznane przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Zostały wręczone w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.
 
Wśród zasłużonych znaleźli się:
lekarz rodzinny z Zaleszan Ewa Stasiewicz - Złoty Krzyż Zasługi,
radny Rady Miasta Stalowa Wola Andrzej Barwiński - Złoty Krzyż Zasługi,
Henryk Ptasiński - Srebrny Krzyż Zasługi,
Barbara Nowak – Brązowy Krzyż Zasługi,…

czytaj więcej
Stalowowolscy strażacy wyróżnieni Odznaką Zasłużonych

2011-05-20

Stalowowolscy strażacy wyróżnieni Odznaką Zasłużonych

Straż Pożarna w Stalowej Woli we wtorek obchodziła święto. Wręczone zostały Odznaki Zasłużonych dla Ochrony Przeciwpożarowej za długoletnią pracę. Srebrne otrzymali Sylwester Maciąg i Jerzy Lipko, brązową natomiast Marek Dul. Wielu strażaków dostało także awanse zawodowe. Na tej wyjątkowej uroczystości obecna była posłanka Renata Butryn, która podziękowała strażakom za trud i poświęcenie, jakie wkładają w ratowanie mienia i życia ludzkiego.…

czytaj więcej

2011-05-19

Parada "honorowej kompanii" Straży Wielkanocnych

Po raz pierwszy w Wielopolu Skrzyńskim w powiecie ropczycko-sędziszowskim w niedzielę 15 maja odbyła się Parada Turków, a więc oddziałów Straży Wielkanocnych. Udział w niej wzięła posłanka Renata Butryn. Wydarzenie to kultywowane jest już na Podkarpaciu od 19 lat.
Turkowie od Wielkiego Piątku do Rezurekcji pełnią honorową wartę przy symbolicznych grobach Chrystusa w kościołach. Tradycja ta znana jest w Polsce…

czytaj więcej
Dwie jodły w hołdzie bł. Janowi Pawłowi II i kard. Wyszyńskiemu

2011-05-19

Dwie jodły w hołdzie bł. Janowi Pawłowi II i kard. Wyszyńskiemu

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu oddali hołd swojemu patronowi kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu i beatyfikowanemu już bł. Janowi Pawłowi II.  Na ich cześć odsłonili pamiątkowy obelisk oraz zasadzili dwie jodły. Na uroczystości obecna była posłanka Renata Butryn.
- Ponieważ postacie Jana Pawła II i kardynała Wyszyńskiego były ze sobą związane z tej okazji postanowiliśmy obchodzić rocznicę w tak…

czytaj więcej

2011-05-19

Parlamentarzyści dyskutowali o zadłużeniach samorządów

Tadeusz Ferenc – Prezydent Rzeszowa spotkał się z parlamentarzystami, wójtami, burmistrzami i prezydentami podkarpackich miejscowości. Dyskutowali m.in. o planach rządu na temat ograniczenia samorządom dopuszczalnego deficytu budżetowego. Na konferencji obecna była również posłanka Renata Butryn.
Zadłużenie gmin, powiatów i województw w całej Polsce na koniec zeszłego roku wyniosło ponad 55 mld zł. W samym tylko 2010 r. ich deficyt wzrósł…

czytaj więcej
Dni Stanisławowskie w Jodłowej

2011-05-17

Dni Stanisławowskie w Jodłowej

W Gminie Jodłowa po raz pierwszy odbyły się Dni Stanisławowskie ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika – patrona parafii. Dzień 6 maja był dniem sympozjum naukowego poświęconego obrazowi „Święty Mikołaj” z 1528 r. Patronat naukowy nad sympozjum objął Instytut Historii Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Udział w tym wyjątkowym wydarzeniu wzięła posłanka Renata Butryn.
Uroczystego otwarcia sympozjum…

czytaj więcej