Archiwum listopad 2013

Delegacja Komisji Obrony Narodowej w Brukseli.

2013-11-26

Delegacja Komisji Obrony Narodowej w Brukseli.

W dniach 17 - 19 listopada uczestniczyłam jako członek delegacji Komisji Obrony Narodowej Sejmu RP w spotkaniach w Kwaterze Głównej NATO w Brukseli z Szefem Przedstawicielstwa RP przy NATO ambasadorem Jackiem Najderem, który reprezentuje nasze interesy w tej organizacji. Rozmawialiśmy też z gen. bryg. Piotrem Błazeuszem, który poinformował nas o zakresie pracy Polskiego Przedstawicielstwa Wojskowego przy Komitetach Wojskowych NATO i…

czytaj więcej

2013-11-25

"Biała Wstążka"

Kampania „Biała Wstążka” to największa na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Jest ona prowadzona w ponad 55 krajach. Kampania została stworzona przez mężczyzn i jest przede wszystkim do nich skierowana. Ma na celu rozpoczęcie dyskusji na temat przemocy wobec kobiet oraz wspieranie działań na rzecz jej przeciwdziałania.
▪ Jak to się zaczęło?
W 1991 roku grupa…

czytaj więcej
CHARYTATYWNY BAL OFICERÓW

2013-11-15

CHARYTATYWNY BAL OFICERÓW

W Powiecie Stalowowolskim i Powiecie Niżańskim już piąty raz w Święto Niepodległości odbył się bal charytatywny służb mundurowych. To piękna tradycja sięgająca 20-lecia międzywojennego. W trakcie balu zbierane były pieniądze, które Kapituła Oficerów przeznacza rok rocznie dla instytucji zajmującej się dziećmi potrzebującymi pomocy. Zawsze chętnie wspieram takie inicjatywy, jest to ciekawy sposób uczczenia narodowego święta. Atmosfera była miła, wszyscy byliśmy uśmiechnięci.

czytaj więcej
Lekcja patriotyzmu inaczej.

2013-11-13

Lekcja patriotyzmu inaczej.

12 listopada w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I.J. Paderewskiego w Stalowej Woli odbyła się konferencja ” Polskie drogi do wolności”, którą przygotowałam wspólnie z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego. Była ona podsumowaniem obchodów 95 rocznicy odzyskania niepodległości. Pracownicy naukowi Uniwersytetu Rzeszowskiego – prof. Andrzej Olejko i dr. Krzysztof Mroczkowski wygłosili…

czytaj więcej

2013-11-08

Dzień otwarty w Sejmie w dniu Narodowego Święta Niepodległości.

W  najbliższy poniedziałek, 11 listopada br., Sejm, jak co roku z okazji Narodowego Święta Niepodległości, otwiera swoje drzwi dla zwiedzających. Hall Główny, Sala Kolumnowa, galeria Sali Posiedzeń Sejmu, Korytarz Marszałkowski – wnętrza, znane na co dzień z mediów – będą tego dnia dostępne dla wszystkich. Specjalnie wyznaczona trasa zwiedzania poprowadzi przez zakamarki historycznego kompleksu przy ulicy Wiejskiej.

Odwiedzający tradycyjnie będą…

czytaj więcej