Archiwum styczeń 2010

Minister Klich uczestniczył w przyjęciu żołnierzy do służby zawodowej

2011-01-30

Minister Klich uczestniczył w przyjęciu żołnierzy do służby zawodowej

W Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie odbyła się uroczystość przyjęcia ponad 150 żołnierzy Narodowych Sił Rezerwowych do zawodowej służby wojskowej. W tym nadzywczajnym wydarzeniu udział wziął Bogdan Klich - Minister Obrony Narodowej. Obecni byli również: generał broni Zbigniew Głowienka - Dowódca Wojsk Lądowych, Renata Butryn - Poseł na Sejm RP oraz Robert Fila - Starosta Powiatu Stalowowolskiego.…

czytaj więcej
Na jaką pomoc mogą liczyć rolnicy?

2011-01-25

Na jaką pomoc mogą liczyć rolnicy?

Parlamentarzyści, przedstawiciele wojewódzkiej administracji rządowej i samorządowej, a także osoby działające na rzecz rolnictwa spotkali się w poniedziałek w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale. Posłanka Renata Butryn, obecna na zgromadzeniu, zobowiązała się do zorganizowania spotkań informacyjnych dla rolników.
Omawiany był problem rolników związany z odszkodowaniami za szkody wyrządzone przez dziką zwierzynę. Sprawy takie ciągną się latami. Uprawa pól jest…

czytaj więcej

2011-01-12

Czwarte miejsce niżańskiego RCEZ w ogólnopolskim rankingu

Technikum Elektroniczne w niżańskim Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej zdobyło czwarte miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Techników 2011 “Perspektyw” i “Rzeczypospolitej”. Szkoła uzyskała dużą liczbę punktów, bo 92 na sto możliwych. Szóste miejsce zajęło Technikum Informatyczne RCEZ z Niska (84,4 punktów). W rankingu liceów Liceum Ogólnoszktałcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek z Rzeszowa uplasowało się na 12 miejscu (63,88 punktów).
Liceum…

czytaj więcej

2011-01-11

Zmiany w Kodeksie Wyborczym

W tym roku odbędą się wybory parlamentarne. Zamieszczamy informacje o najważniejszych kwestiach zawartych w Kodeksie Wyborczym.
 

czytaj więcej