Archiwum sierpień 2015

NA ROWERZE DO CZARNEJ ...

2015-08-29

NA ROWERZE DO CZARNEJ ...

Na zakończenie wakacji burmistrz Mariusz Szewczyk zorganizował dla mieszkańców Dębicy trzeci już rajd rowerowy. Trasa przejazdu wiodła z Dębicy przez Straszęcin, Głowaczową, Golemki do Czarnej. Podołałam wyzwaniu, jednak nad kondycją zdecydowanie muszę  popracować. Pozdrawiam wszystkich uczestników rowerowej wycieczki :-)

czytaj więcej
ZNAMY JUŻ

2015-08-28

ZNAMY JUŻ "Lady D." PODKARPACIA

28-go sierpnia 2015 roku został rozstrzygnięty konkurs „Lady D. im. Krystyny Bochenek”, który organizowałam wraz z Panem Maciejem Szymańskim Dyrektor Oddziału Podkarpackiego PFRON w Rzeszowie. Celem konkursu było uhonorowanie niepełnosprawnych kobiet wnoszących istotny wkład w różne dziedziny życia społecznego. Wojewódzka gala finałowa konkursu odbyła się na Uniwersytecie Rzeszowskim. Honorowy patronat nad konkursem sprawowała Elżbieta Łukacijewska Poseł do Parlamentu Europejskiego.
Laureatki zostały…

czytaj więcej
KRAB W NOWEJ ODSŁONIE

2015-08-24

KRAB W NOWEJ ODSŁONIE

24-go sierpnia 2015 roku był dla mnie wyjątkowy, ponieważ HSW S.A. zaprezentowała całemu światu nowego KRAB-a, czyli 155-mm armato-haubicę na podwoziu gąsienicowym.
Nowy Krab weźmie udział w kieleckim Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego MSPO 2015, który odbędzie się w dniach 1-4 września br. Później, w połowie miesiąca z zakładów HSW wyjedzie drugi Krab z nowym podwoziem i oba egzemplarze rozpoczną testy…

czytaj więcej
GMINA ŻYRAKÓW OBCHODZIŁA ŚWIĘTO PLONÓW

2015-08-23

GMINA ŻYRAKÓW OBCHODZIŁA ŚWIĘTO PLONÓW

23-go sierpnia 2015 roku w Gminie Żyraków odbyły się uroczystości dożynkowe rozpoczęte mszą święta w żyrakowskim kościele, podczas której poświęcone zostały wieńce żniwne, przygotowane przez rolników z całej Gminy Żyraków. Atrakcją były także regionalne potrawy, jakich mogli skosztować uczestnicy święta plonów. Podziękowałam rolnikom za ich wysiłek i trud, który sprawia, że chleb codziennie trafia do naszych domów.
Z uśmiechem mogłam…

czytaj więcej
IV Święto Pieroga w Pustkowie

2015-08-22

IV Święto Pieroga w Pustkowie

W sobotę dnia 22 sierpnia 2015r. w Pustkowie już po raz czwarty spotkali się smakosze pierogów. Przy okazji nastąpiło otwarcie drogi gminnej w kierunku Ośrodka Zdrowia w Pustkowie. W ramach inwestycji wyremontowano drogę oraz wybudowano chodnik, dokonano również   przebudowy kanalizacji burzowej oraz wykonano odwodnienie drogi.  Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz wraz z mieszkańcami.
Następnie wszyscy udali się…

czytaj więcej
BOJANOWSKIE

2015-08-19

BOJANOWSKIE "DNI MIODU" JUŻ ZA NAMI

Najsłodsza gmina w Stalowowolskim Powiecie - Gmina Bojanów miała w niedzielę 16 sierpnia  swoje święto. Uroczystość połączona była z prezentacją  osiągnięć bojanowskich pszczelarzy, którzy częstowali swoimi miodowymi produktami. “Święto Miodu” to już tradycja gminy. Wszyscy goście chętnie kupowali miód na cały rok.

czytaj więcej
Dożynki w Gminie Zaleszany - Skowierzyn 2015

2015-08-16

Dożynki w Gminie Zaleszany - Skowierzyn 2015

Dożynki w Skowierzynie zgromadziły licznie mieszkańców gminy Zaleszany.  Podziwiałam pomysłowość i kunszt wykonania dożynkowych wieńców. Nie zabrakło też przyśpiewek z humorystycznymi akcentami. Wzięłam udział w prezentacji grupy dożynkowej z Majdanu Zbydniowskiego, rodzinnej wsi mojego męża. Jednym słowem tradycji stało się zadość, a ponadto miło jest pobyć wśród “swojaków”, ludzi uśmiechniętych i zwyczajnie życzliwych.

czytaj więcej
15 SIERPNIA ŚWIĘTEM WOJSKA POLSKIEGO

2015-08-15

15 SIERPNIA ŚWIĘTEM WOJSKA POLSKIEGO

Z okazji Święta Wojska Polskiego dziękuję wszystkim żołnierzom za to, że możemy dzięki Wam czuć się bezpiecznie w naszej ojczyźnie, za zaangażowanie i profesjonalizm w pełnieniu służby na rzecz pokoju i stabilizacji na świecie. Gratuluję wszystkim odznaczonym, awansowanym i nagrodzonym w tym dniu. Najważniejsze w pełnieniu tej ważnej misji –  „ żywej tarczy własnego narodu” jest żołnierskie serce, przepełnione licznymi…

czytaj więcej

2015-08-08

"JARMARKI BRZEŹNICKIE"

8-go sierpnia 2015 r. na placu obok Domu Kultury w Brzeźnicy odbyły się pierwsze „Jarmarki Brzeźnickie”. Organizatorami byli: Wójt Gminy Dębica, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica oraz Sołtysi i Rady Sołeckie Brzeźnicy oraz Brzeźnicy Woli. Podczas Jarmarków każdy mógł nie tylko zobaczyć na czym polegały dawne profesje, ale również spróbować swoich sił w rzemiośle. Brzeźnica jest jedną z najstarszych…

czytaj więcej
1 sierpnia 1944 - PAMIĘTAJMY

2015-08-01

1 sierpnia 1944 - PAMIĘTAJMY

1-go sierpnia 2015 roku zapaliłam znicze na grobach powstańców na Powązkach, m.in. na grobie K.K. Baczyńskiego, który pytał przejmująco w wierszu “Pokolenie”, “czy nam postawią ,z litości chociaź ,nad grobem krzyż”.Wraz z asystentami i współpracownikami odwiedziliśmy w powiecie stalowowolskim i sąsiednich miejsca pamięci o tych , którzy zginęli za ojczyznę.Walka o wolność ,którą podejmowały kolejne pokolenia, to mistyczny sens naszego…

czytaj więcej